Letošnje šolsko leto je bilo res nekaj posebnega. Ni se pričelo povsem običajno in ni potekalo po ustaljenih tirnicah, kot smo vajeni. Za nami je drugačno šolsko leto, ki pa je kljub številnim neznankam in nepredvidljivim korakom odpiralo vrata, čeprav na štirih različnih lokacijah, novim znanjem, izkušnjam in spoznanjem. Potrebovali smo pogum, prilagodljivost in vztrajnost, da smo lahko odločno nadaljevali po skupni poti.
In kot pravi pregovor: »Kjer je volja, tam je pot«, ki pa ni bila vedno enostavna, a nas je na vsakem koraku bogatila in povezovala. Začasna selitev nas je postavila pred marsikatero preizkušnjo, a smo skupaj dokazali, da lahko z vztrajnostjo, sodelovanjem uspešno premagujemo ovire Ob tem velja tudi misel: »Uspeh ni v tem, da nikoli ne pademo, ampak da se vedno znova poberemo.« In prav to nam je letos uspelo. Včasih smo morda podvomili vase, v svoje odločitve ali svoje sposobnosti. Prav takšni trenutki so pomembni, saj nam omogočajo rast. Ko razmišljamo o tem, kaj je bilo dobro in kaj bi lahko izboljšali, gradimo temelje za še uspešnejše prihodnje leto.
Za dobrimi učitelji stojijo uspešni dijaki, za uspešnimi dijaki pa predani učitelji. Med njimi se vsak dan plete nevidna, a izjemno pomembna vez, ki temelji na zaupanju, spoštovanju in osebnem stiku. Hvala, ker ste s svojim delom soustvarjali spodbudno okolje, v katerem lahko mladi razvijajo svoje potenciale, pridobivajo znanje in rastejo kot posamezniki.
Posebna zahvala gre tudi staršem za razumevanje, podporo in zaupanje. Sodelovanje med šolo in domom je neprecenljivo ter pomembno prispeva k uspešnemu izobraževanju in osebnemu razvoju naših dijakov.
Iskrene čestitke dijakinjam in dijakom za vse dosežke, vztrajnost in trud. V tem šolskem letu ste pokazali, da z odgovornim delom, predanostjo in medsebojnim sodelovanjem lahko dosežete zastavljene cilje ter uspešno premagujete izzive. Na vaše dosežke smo ponosni.
Šele ko smo za nekaj časa zapustili svojo matično šolo, smo se zares zavedli, kako dragoceno je okolje, v katerem se vsakodnevno srečujemo, učimo in ustvarjamo. Šola ni le stavba, temveč prostor odnosov, pripadnosti in skupnih uspehov, zato bomo vrnitev na našo matično šolo še posebej cenili
Ko danes zapiramo še eno poglavje naše skupne šolske zgodbe, lahko z zadovoljstvom ugotovimo, da nas je naučilo veliko novega, nas povezalo in okrepilo. Naj bodo počitnice čas počitka, lepih doživetij in novih moči. Želim vam prijetno, varno in sproščeno poletje ter vesel povratek v prenovljene šolske prostore.
Srečno in nasvidenje v novem šolskem letu!

Vesna Janežič, ravnateljica

